Instagram'da Keşfete Nasıl Düşülür ?

İNSTAGRAM’DA GÖNDERİ KEŞFETE NASIL DÜŞÜRÜLÜR?

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan İnstagram, kimi zaman şahsi kimi zaman ise ticari hesap amacı ile kullanılmaktadır. İnstagram üzerinde en çok ön plana çıkan iki şey ise beğeni ve takipçi sayısıdır. İnstagram üzerinden belli bir kesime ve kitleye hitap etmek isteyen kişiler hesaplarını büyütmeyi amaçlamaktadır. İnstagram hesaplarınızın yükselebilmesi için paylaştığınız gönderilerin kalitesi, yapmış olduğunuz etiketler gibi pek çok unsur önemini korumaktadır. Bu süreçte yüksek takipçili profile sahip olabilmek adına ise instagram organik takipçi satın alabilirsiniz. Profilinize daha çok kişi çekmek istiyorsanız öncelik olarak profilinizdeki içeriklere oldukça önem vermeniz gerekmektedir. Profilinizin belli bir kalitede ve uyumda olması gelen kişilerin sizleri takip etmesini sağlayacak en büyük etkendir. İnstagram üzerinden aldığınız takipçiler ve beğeni sayıları sizlerin keşfete düşmesini sağlayacaktır. Peki İnstagram da keşfete nasıl düşülür?

instagram keşfete düşmek

İNSTAGRAM’DA KEŞFETE NASIL DÜŞÜLÜR?

1-Takipçi Sayısı

İnstagram da keşfete düşebilmek için önemli ilk iki adım takipçi sayısı ve beğeni sayısıdır. Takipçi sayınızı arttırabilmek adına ise instagram gerçek takipçi satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra kişileri profilinize çekmek amacı ile ilgi çekici ve kaliteli içerikler paylaşmanız gerekmektedir. Bu şekilde insanların daha çok hoşuna gidecek ve sizleri takip etmesini sağlayacaksınız.

2-Uyumlu İçerik Hazırlama

Profilinizde ki uyum oldukça önemlidir. Fotoğraflarınız arasında ki bağlantı ve efekt uyumu profilinizin çok daha düzenli görünmesini sağlayacaktır. İnstagram da en önemli olan şey insanların gözüne hitap edebilmektedir. İçeriklerinizin kaliteli olduğunu düşünüyorsanız içeriklerinizi instagram türk beğeni satın alarak besleyebilirsiniz.

3-Konum Bildirme

Paylaştığınız fotoğraf ya da videolar da olduğunuz konumu belirtmeniz o bölgedeki kişiler tarafından keşfedilmenizi sağlar. Bu da sayfanızdaki trafiği arttıracaktır. Konum bildirmenin en önemli yanı ise içeriğin oluştuğu bölümdeki kişilere hitap ediyor olmanızdır. Bu alandaki kişiler fotoğrafınızı kaydedebilir ve bu da gönderinizin keşfette yer almasını sağlayabilir.

4-İnstagram Etiket Kullanma

İnstagram da paylaştığınız fotoğraf ya da videoların altında etiket kullanmanız profilinize daha çok kişi çekebileceğiniz anlamına gelmektedir. Bu durum da daha fazla takipçi ve beğeni sayısı demek olacaktır. Etiket kullanımı sırasında dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı;

-Popüler etiket kullanımı

-Etiketin gönderi ile uyumu

-Gündeme uygun etiket

-Spam etiketi kullanımından kaçınma

-Kısa etiket kullanımıdır.

5-Paylaşım Saati Belirleme

Paylaşım saati gönderinin etkileşimde olması açısından oldukça önemlidir. Sizi takip eden kişilerin en çok aktif olduğu saatte ya da İnstagram’ın en çok kullanıldığı saat dilimlerinde paylaşım yapmanız gönderinizin daha çok beğeni alamsını ve keşfete düşmesini sağlayacaktır.

6-İlgi Çeken Paylaşımlar

Hitap etmek istediğiniz kitlenin ilgisini çeken gönderiler paylaşmanız sayfanızın çok daha tutulmasını sağlayan etkenler arasında yer almaktadır. Paylaşımlarınızın sıradan olmaması ve ilgi çekmesi takipçi sayınızı arttırarak gönderinizin keşfete düşmesini sağlar.