Instagram Reels Para Kazanma

INSTAGRAM REELS PARA KAZANMA ÖZELLİĞİ VAR MI?

Instagram Reels Nedir?

Instagram reels, 15 saniyelik kısa videolar oluşturmak, bu videolara instagram müzik ile müzik eklemek ve bu videoları paylaşmak için kurulmuş olan bir içerik formatıdır. Reels, keşfet ekranında kullanıcıların rastlayabileceği bir içerik türüdür. Reels videoları ile daha fazla kitleye sahip olabilir ve instagram organik takipçi satın almanıza gerek kalmaz.

TikTok ile temel mantıkları aynı olan Instagram reels, TikTok kullanıcılarının da  oldukça ilgisini çekmeyi başarmıştır. TikTok üzerinden paylaşım yapan kullanıcıların da reels kullanmaya başlamaları popülerliği iyice arttırmıştır.

Instagram Reels Para Kazanma

Instagram Reels Bölümünde Neler Var?

Bu bölümde videolara müzik ekleme, efekt ekleme, video hızlandırma, zamanlayıcı gibi özellikler bulunur. Efekt bölümünden kolay bir şekilde Instagram’ın kendi efektlerinden birini ekleyebilirsiniz. Video hızlandır kısmında hız seçenekleri bulunmaktadır, dilediğinizi seçip videonuzu hızlandırıp yavaşlatabilirsiniz. Hazırladığınız videonuzu profilinizde ya da story bölümünde paylaşmanız mümkündür. Montajlama özelliği ile ise video birleştirme , kesme, düzenleme, efekt ekleme gibi birçok işlemi yapabilme olanağınız vardır.

Instagram Para Kazanma Ayarları

Instagram da para kazanmak sanıldığı kadar zor değildir. Gerekli şartlar oluşturulur ve gereken emek verilir ise gayet kolay bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Son zamanlarda internet üzerinden para kazanmanın popüler olması ile birlikte, Instagram üzerinden para kazananların sayısı da bir hayli arttı. Peki bunun için şartları nelerdir? Şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Videoların beğenileri, izlenmeleri orijinal olmalıdır. Sahte beğeni atarsanız, Instagram sizi otomatik olarak engeller.
  • İçerikler bizzat paylaşan şahsa ait olmalıdır. Başka insanların içeriklerini paylaşmanız size kazanç sağlamaz.
  • Slayt videoları, fotoğraflardan oluşursa para kazandırmaz çünkü bu videolar para kazandırmaya kapalıdır.
  • Durağan, aktif olmayan videolar Reels tarafından sevilmez.

Instagram Reels Para Kazanma Özelliği Nasıl Açılır?

-Öncelikle yaşınızın 18’den büyük olması gerekmektedir.

- Videolarınızın son 60 gün içinde toplamda 30 bin dakikadan fazla süre boyunca izlenmiş olması gerekmektedir. Videoların tamamının izlenmiş olması gerekir, yarıda bırakılan, tamamlanmayan izlenmeler dahil değildir.

- Paylaşılan videoların 3 dakikadan daha uzun olması gerekmektedir.

- Instagram sayfanızda en az 10 bin takipçi olması gerekir. Bu takipçi sayısını instagram türk takipçi satın alarak yapabilirsiniz.

- Instagram’a bilgilerinizi gönderip onay almayı beklemeniz gerekmektedir.

-  Onayladığında kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.