Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır 2021 ?

İnstagram nedir?

 İnstagram, 2010 yılında farklı filtreleri ve zengin fotoğraf içeriği ile insanlara sunulmuş olan bir sosyal medya platformudur. İnsanlar arasında en çok kullanılan bu sosyal ağda milyonlarca fotoğraf paylaşımı yapılmakta, aynı şekilde paylaşılan bu fotoğraflara da milyonlarca beğeni gelmektedir. İnsanlar beğenilerini arttırmak için çeşitli yöntemler denerken bazen işler yolunda gitmeyebilir. Bu süreçte ise Instagram türk beğeni satın almak istemektedir.

instagram hesap silme 2021

İnstagram, 2012 yılında facebook tarafından satın alınmasıyla, kullanıcı aktifliği daha çok artan ve insanlar arasında  en çok tercih edilen bir sosyal mecra haline gelmiştir. Üstelik sadece fotoğraf paylaşma ve beğenme kapsamı dışında, işletme sahibi olanlar için kolay bir ticaret yolu da oluşturmuştur.

Özellikle genç kesimin tercihi  olan instagram, zaman zaman sizleri ikilemde bırakıp sosyal medyadan uzaklaşma hissiyatını verebiliyor. Genel olarak uzaklaşmanın diğer bir sebebi ise takipçi sayısının azlığı olabilmektedir. İnsanlar instagram organik takipçi satın alarak bunu gidermeye çalışsa da bazen psikolojik olarak instagramdan geçici bir süreliğine uzaklaşmak istemektedir. Eğer instagram hesabını dondurmayı, kalıcı bir uzaklaşmayı tercih ederseniz de hesabı silmenin yollarından bahsedeceğim.

İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Hesap silme işleminin mobil uygulamasından yapılması mümkün değil maalesef ki. İşlemi gerçekleştirebilmek için cihaz tarayıcısına girip instagram hesap silme linki ile isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

·        Cihaz tarayıcısına instagram hesap silme yazın ve çıkan linke tıklayın.

·        Girdiğiniz sayfada sizden kullanıcı adı ve şifre istenecektir, istenilen bilgileri yazın.

·        Daha sonra hesabı silme sebebiniz sorulacaktır, seçeneklerden size uygun olanını seçin. Sebebinizi belirtmezseniz eğer işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

·        Sebebinizi belirttikten sonra sayfanın altında çıkan hesabımı sil butonuna tıklayarak işleminizi sonlandırabilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Eğer, hesabınızı tamamen silerseniz geri döndürülmesi mümkün olmayan bir işlem gerçekleştirmiş olursunuz. Bu sebepten ötürü uzaklaşmak,  biraz olsun kafa dinlemek isterseniz öncelikle hesabı geçici olarak kapatmayı tercih etmelisiniz.

Hesabınızı kalıcı olarak silmeniz, hesabınıza bağlı olan her şeyi tamamen kaybetmenizi sağlayacaktır. Ancak hesabı geçici olarak silme işlemi ile hesabınızdaki takipçileriniz, fotoğraflarınız ve diğer bilgileriniz instagramın  arşivlemesi ile saklı tutulur fakat dondurduğunuz süre zarfınca  profiliniz gizli tutulup, hiçbir kullanıcı tarafından görüntülenemeyecektir.

İnstagram hesabınızı geçici olarak silmeyi  gerçekleştirmeniz için aynı şekilde cihaz tarayıcısından www.instagram.com adresi ile hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

·        Hesabı geçici olarak silmek için tarayıcıdan hesabınıza giriş yapın.

·        Giriş yaptıktan sonra profilinize girin ve profilimi düzenle butonuna tıklayın.

·        Profilinizin en alt kısmında bulunan hesabımı geçici olarak sil sekmesine giriş yapın ve hesabı kapatma sebebinizi seçin.

·        Hesabı geçici olarak silmeniz için sizden şifre istenecektir. Şifrenizi girdikten ve hesabı geçici olarak sil butonuna tıkladıktan sonra hesabınız geçici olarak kapatılmış olacaktır.

İnstagramı geçici olarak sildiğiniz vakit, tekrardan giriş yapmak isterseniz eğer önceden kullandığınız şifre ile giriş sağlayabilirsiniz.

İnstagram Bildirimleri Kapatma Nasıl Olur?

Eğer instagramı dondurma veya kalıcı olarak silme hususunda tereddüt yaşarsanız bir yol daha denemek mümkün elbette.

Sürekli telefonunuzu  meşgul eden anlık bildirimleri kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için ise hesabınızın ayarlar kısmına girip, bildirimler butonuna tıkladıktan sonra gelmesini istemediğiniz bildirimleri kapatmanız.

Verilen bilgilerin ardından hesabınıza yapmanız gereken şey hususunda karar vermek size düşmektedir.